Abdal Azíz Fagham v černé uniformě v pozadí. FOTO - internet

Zabit bodyguard

V saúdskoarabském přístavním městě Džidda byl zastřelen osobní strážce krále Salmána.

Oznámila to včera státní televize Al-Achbáríja, podle níž byl generálmajor Abdal Azíz Fagham zabit v hádce. Z informace televize není jasné, kdy se incident stal ani přesně na jakém místě. Fagham sloužil v ochrance i minulého krále Abdalláha. Na sociálních sítích se objevují kondolence a fotografie připomínající generála. Na jedné z nich je zachycen, jak zavazuje králi Salmánovi, jemuž je 83 let, boty.

O detailech údajně osobního sporu, který byl příčinou generálovy smrti, zatím televize mlčí. Známo je jen to, že byl generál zabit v Džiddě, kam se vláda přesouvá v letních měsících. Deník Ukáz Faghama označil za »opatrovníka králů«.

Saúdskoarabská agentura SPA oznámila, že Faghama zastřelil jeho přítel a že zároveň zranil dalšího občana Saúdské Arábie a filipínského dělníka, kteří byli na místě.

Agentura AP připomíná, že zločiny spáchané střelnou zbraní nejsou běžné v království, jež se řídí přísným výkladem islámu. Lidé usvědčení z vražd nebo drogových zločinů tam většinou končí na popravišti.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.