Všichni jste mě zamkli

Tak je to konečně za námi, Gretka konečně řekla světu to, co chtěla. Nevím, co si od toho připraveného a rozzlobeného projevu v OSN slibovala. Jisté je jen to, že jsem skutečně od dob projevů fašisty Mussoliniho neviděl tolik emocí a snad každý myslící člověk musel vidět, že i když spolupracujete s věhlasnými velmi dobře placenými stylisty a mistry rétoriky, ne vždy z toho vzejde něco dobrého.

V případě Gretky to bylo spíše úsměvné, rádoby poselství o tom, jak ji všichni zkazili a sebrali mládí. A že prý jak se opovažujeme!

Napadá mě mnoho asociací, ta první se týká mužů v manželství delším více než pět let. Všichni jsme našim polovičkám to mládí sebrali anebo zkazili. Všichni manželé víme, že to naše polovičky tak nemyslí, ale nevíme, proč to říkají. Stejně jako Gretka.

V našich končinách velice populární komedií Ecce homo Homolka zaznívá podobný blábol - všichni jste mě zamkli. Jeden z hlavních hrdinů to říká celé své rodině, ačkoli ho zamkla jeho manželka za trest (dokud neustele nazpět postele). Ostatní ho ale prostě jenom neodemkli. Tak jsou vinni všichni.

Nevím, jestli všichni nejenom v OSN, ale i na různých ministerstvech dělají maximum, ovšem nutno říci, že není jednoduché chovat se ohleduplně k životnímu prostředí a současně uspokojit hlad obyvatel po teplu, světlu, rychlejší dopravě atd. atd. Tudíž je naprosto jasné, proč si onen guru (nebudu ho jmenovat, byl bych opět nazván antisemitou) vybral tebe, nezkušené a životem zkoušené mladé děvče.

Gretko, za sebe mohu říci, já jsem tě nezamkl, mládí jsem ti nesebral. Spíše ty bereš mně stáří, na jehož jsem prahu, třídím odpad, dost poctivě, Gretko, fakt se snažím. Autem nejezdím zbytečně, pití v petkách nekupuji, ale na elektromobil od tvého guru mít nikdy nebudu a větrnou elektrárnu si na sídlišti nepostavím.

Proto znovu říkám, nezamkl jsem tě a nesebral ti mládí, ale znovu jeden citát z onoho filmu Ecce homo Homolka. Řízky se ti pálí totiž někde jinde, umělkyně.

Pavel JÁCHYM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: -3165570, celkem 39 hlasů.

Pavel JÁCHYM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2019-10-04 12:58
@slechta48: Když čtu vaše primitivní výplody, ekvivalenty sv.
Václava, kterými se zde asi třetí týden prezentujete je patrné, že
vaši výchovu v mládí rodiče nezvládli, asi chodili "do
schůzí" a neměli na vás čas. Pubertálními spratky jsou tak
občas i lidé dříve narození...
slechta48
2019-10-04 09:28
"Gretka" světovým politikům především spílala, kdopak
tenhle tyjátr zrežíroval? Když takové chování vidím u puberťáků
před školní budovou říkám si co je to za spratka a kdo jej vychoval
...
jarprchal43
2019-10-04 09:01
Bez obav, pane Jáchyme. Greta oslovovala světové politiky. Na vás si
určitě ani nevzpomněla.
donald.kaczerowski
2019-10-04 07:16
Čas od času si říkám, kde je dno komunistické ubohosti. Autor
srovnáním Grety s italským fašistou dosáhl rovnou Mariánského
příkopu v Tichém oceánu. A s ním i redakce, která to zveřejnila.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.