Babiš a Schillerová v sídle KSČM

Dnes se koná zasedání Výkonného výboru ÚV KSČM, které se bude zabývat tím, zda strana podpoří návrh státního rozpočtu na příští rok. Dorazí na něj i premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), potvrdila Haló novinám mluvčí KSČM Helena Grofová.

Výsledkem mimořádného jednání výkonného výboru by mělo být doporučení pro ústřední výbor, který o podpoře rozpočtu definitivně rozhodne v polovině prosince.

KSČM toleruje fungování současné vlády ANO a ČSSD, koalice bude pravděpodobně potřebovat ke schválení rozpočtu její hlasy. Vyjednavačka KSČM Miloslava Vostrá koncem prázdnin uvedla, že doporučí, aby strana ve Sněmovně návrh podpořila, i když počítá se schodkem 40 miliard korun. KSČM do té doby trvala na schodku o deset miliard nižším.

O podpoře rozpočtu definitivně rozhodne ústřední výbor 14. prosince. Schillerová s předsedkyní rozpočtového výboru Vostrou jednala koncem srpna. Po schůzce uvedla, že rozpočet obsahuje všechny vládní priority, které jsou z větší části i prioritami KSČM, a nerezignuje ani na investice. »Argumenty ministerstva jsou akceptovatelné,« řekla tehdy Vostrá.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: -5144030, celkem 24 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.