Ilustrační FOTO - Haló noviny

Sparta konečně zvítězila, Ostrava dala čtyři góly Zlínu

Fotbalisté Sparty ve dvanáctém kole první ligy doma rozstříleli 4:0 Karvinou a po dvou porážkách bez vstřelené branky se dočkali vítězství. Stejným výsledkem si i Ostrava poradila se Zlínem, zatímco Teplice navzdory dvěma vyloučeným hráčům vyhrály 1:0 v Opavě a prodloužily sérii bez porážky.

O vítězství Sparty rozhodl třemi góly útočník Libor Kozák, o zbývající gól se pět minut před koncem postaral Guélor Kanga a se sedmi zásahy se dotáhl na Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi na prvním místě v pořadí střelců. Letenští po teprve druhém vítězství z posledních šesti kol jsou v tabulce sedmí o 12 bodů za první Slavií. Karviná je dvanáctá.

Ostrava si poradila 4:0 se Zlínem a stejně jako pondělní dohrávku s Příbramí rozhodla už v první půli, ve které dala všechny góly. Mezi 21. a 41. minutou se postupně trefili Dame Diop, Milan Jirásek, Rudolf Reiter a Martin Fillo. Slezané doma vyhráli v lize popáté za sebou a v neúplné tabulce jsou třetí.

Olomouc hrála bez branek v Příbrami a po třetí remíze z posledních čtyř zápasů jí patří sedmé místo v tabulce. Domácí sice bodovali po předchozích čtyřech prohrách, ale gól nedali počtvrté za sebou a celkem 416 minut. Středočeský celek poskočil na třinácté místo.

Teplice sice dohrávaly zápas v Opavě bez dvou vyloučených, ale přesto natáhly sérii bez porážky na šest zápasů. Severočeši nejprve přišli o vyloučeného Shejbala, ale přesto je v 86. minutě poslal do vedení Jakub Mareš a připsal si pátý gól v posledních čtyřech utkáních. V nastavení dostal ještě červenou Petr Mareš, ale hosté výhru udrželi.

Statistika sobotních zápasů 12. ligového kola:

Baník Ostrava - Fastav Zlín 4:0 (4:0)

Branky: 20. Diop, 25. Jirásek, 31. Reiter, 41. Fillo. Rozhodčí: Machálek - Moláček, Vaňkát. ŽK: Pokorný (Ostrava). Diváci: 6073.

SFC Opava - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 86. J. Mareš. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček. ŽK: Jursa, Mondek, Hrabina - Paradin, P. Mareš. ČK: 72. Shejbal (Teplice), 90. P. Mareš. Diváci: 3212.

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Šimáček. ŽK: Rezek, Tregler, Soldát - Falta. Diváci: 1860.

Sparta Praha - MFK Karviná 4:0 (1:0)

Branky: 14., 51. a 59. Kozák, 85. Kanga. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Koval - Houdek (video). ŽK: Hancko, Kanga, Sáček, Hašek - Rundič, Petráň, Marek Hanousek. ČK: 61. Petráň. Diváci: 7181.