Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Potlesk patří všem oceněným

V Zrcadlové kapli Klementina byla předána ocenění vítězům pravidelné akce Knihovna roku 2019.

Knihovnou roku 2019 v kategorii Základní knihovna se stala Místní knihovna Větrný Jeníkov z Vysočiny. Zvláštní ocenění získaly Obecní knihovna Lomnice z Karlovarského kraje a Místní knihovna ve Svijanech z Libereckého kraje.

Hlavní cenu v kategorii Informační počin obdržela Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem, zvláštní ocenění obdržel docent PhDr. Jaromír Kubíček, CSc., za publikaci Dějiny veřejných lidových knihoven v českých zemích.

Ocenění Městská knihovna roku 2019, které uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR, získala Městská knihovna Písek z Jihočeského kraje.

Udělovaly se i ceny v jednotlivých velikostních kategoriích měst – u kategorie nad 40 tisíc obyvatel zvítězila Městská knihovna Kladno ze Středočeského kraje.

»Gratuluji, i když upřímně jsem tleskal všem oceněným! Na týden knihoven, který právě skončil, se vždy těším, jen jsem nestihl letos žádnou knižní burzu, ale i o tom to je…« poznamenal středočeský krajský zastupitel Zdeněk Štefek (KSČM).

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama