Nádoby na sběr olejů a tuků i v Karviné

Karviná do konce října rozmístí na území města 30 nových odpadových nádob. Oranžovo-černé popelnice o objemu 240 litrů budou sloužit k odkládání jedlých olejů a tuků.

Město tak reaguje na zákonnou povinnost zajistit celoročně místa pro oddělené ukládání jedlých olejů a tuků, která začne platit od ledna příštího roku. Lidé mohli dosud tento odpad odkládat ve městě ve sběrném dvoře Technických služeb Karviná. »V této bezplatné službě bude sběrný dvůr nadále pokračovat, ale lidé ji dosud příliš nevyužívají. Oleje a tuky tak dnes nejčastěji končí v toaletách a domovních odpadech, tím je kanalizace tuky znečišťována a zanášena. Město očekává, že síť sběrných nádob rozmístěných po celém městě osloví svou dostupností občany, kterým není ekologie lhostejná,« uvedl mluvčí magistrátu Lukáš Hudeček.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Dodal, že jedlé oleje a tuky se do nádob musí ukládat v uzavřených umělohmotných lahvích nebo jiných plastových obalech. Následný sběr a likvidaci bude pro město bezplatně zajišťovat odborná firma.

»Nádoby se budou vyprazdňovat přibližně jednou za tři měsíce, což představuje běžný interval pro naplnění nádoby. V případě hrozícího přeplnění provede firma mimořádný svoz,« dodal Hudeček.

Do nových typů odpadových nádob lze shromažďovat pouze jedlé oleje a tuky bez příměsi saponátů a jiných chemických přípravků, zbavené větších mechanických nečistot či jiných odpadních materiálů a zbytků jídla. Seznam lokalit s umístěním sběrných nádob bude uveden na stránkách města. Totožné nádoby už v létě rozmisťoval například i Havířov, který má ve městě rovněž 30 kusů.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.