Premiér Boris Johnson. FOTO - wikimedia commons

Johnson asi měl románek

Americká podnikatelka Jennifer Arcuriová odmítá odpovědět na otázku, zda měla intimní poměr s britským premiérem Borisem Johnsonem v době, kdy byl londýnským starostou.

Britský tisk před časem Johnsona obvinil, že zneužil své pozice v čele hlavního města a Arcuriovou v rozporu s pravidly zvýhodňoval. Nynější předseda vlády i podnikatelka to odmítají.

Arcuriová stanici ITV řekla, že ji s Johnsonem, jehož číslo si v mobilním telefonu uložila pod jménem »Alex Veliký«, spojovala láska ke klasické literatuře. Dlouze podle ní spolu hovořili o francouzském filosofovi Voltairovi či anglickém dramatikovi Williamovi Shakespearovi. Britského premiéra také označila za »velmi dobrého přítele«.

Arcuriová ale zároveň odmítla odpovědět na otázku, zda měla s Johnsonem intimní vztah. »Nikomu není nic do toho, jaký jsme měli nebo neměli soukromý život,« řekla. »Nehodlám sama sebe dostat do pozice, že byste mou odpověď použili jako zbraň,« dodala Arcuriová.

Americká podnikatelka v rozhovoru také odmítla, že by někdy získala peníze nebo se jí dostalo zvláštního zacházení, protože se s Johnsonem znala v době, kdy byl starostou britské metropole. »Boris mi nikdy neposkytl žádnou výhodu, ani jsem ho nikdy o výhodu nežádala,« zdůraznila americká podnikatelka.

Podle britského listu The Sunday Times měla bývalá modelka Arcuriová s Johnsonem blízký osobní vztah, těžila z finanční podpory metropole a starostu doprovázela na obchodních cestách, ačkoli nesplňovala patřičné podmínky. Jezdila s Johnsonem i na oficiální zahraniční cesty, vždy jako doprovod starostovy delegace. Od září se případem zabývá i policie. Zda zahájí formální vyšetřování, ale zatím jasné není.

Johnson, který byl starostou v letech 2008 až 2016 a premiérem je od letošního července, už dříve obvinění z protežování Arcuriové odmítl.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-10-10 15:09
Hm.Velký! Ale že by vztah k literatuře? Snad.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.