Ilustrační FOTO - Haló noviny

Strana svobody a solidarity stojí za lidem Sýrie

Turecká vojenská operace v Sýrii bude podle turecké Strany svobody a solidarity (ÖDP), členské strany Evropské levice, novým kolem nesprávné politiky, která vedla ke katastrofálnímu vývoji, jaký v této zemi po léta sledujeme.

Všechny síly, které intervenují v Sýrii, a to včetně Turecka, které také slovně uznává teritoriální integritu Sýrie, vstupují do další fáze rozbití územní celistvosti tohoto státu - pod záminkou vytvoření tzv. bezpečné zóny.

Budou-li v oblasti zřízeny plánované osady, jednoznačně to povede k tomu, že se stane Sýrie natrvalo rozbitým státem!

Za vojenskou mobilizaci draze zaplatí celá společnost - zejména uvážíme-li, jak se za stávající situace prohlubuje ekonomická krize. Na druhou stranu kontrolou Turecka nad džihádistickými skupinami, zejména nad zabijáky z IS, se posílí jeho role jako nárazníku pro vládu USA a pro EU. Tato válka otevře pro Turecko budoucí rizika, která je ještě těžké zcela předvídat.

Hledání »řešení« pro Sýrii nespočívá ve špinavých čachrech americké vlády tak, jak je vidíme nyní, kdy dala Turecku zelenou k invazi do Sýrie, nebo v minulosti, kdy podporovala občanskou válku s cílem dosáhnout rozpadu Sýrie. Tento svůj cíl vláda USA neopustila a stále usiluje o změnu hranic a politické rozčlenění Sýrie.

Vláda USA zneužívá jak Turecko, tak Kurdy pro své zájmy v oblasti. Někdy jako vzájemné spojence a někdy jako protivníky, ale vždy se snaží mít obě strany pod kontrolou.

Řešení pro Sýrii může přijít jedině demokratickou cestou. Svoboda a nezávislost pak budou společným rozhodnutím všech Syřanů v zájmu jednoty Sýrie.

To je jediná cesta, která současně přinese bezpečí Turecku a ukončí konflikt mezi národy v oblasti.

Prohlášení turecké ÖDP, přeložil Jiří HUDEČEK, SDS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 12 hlasů.

Jiří HUDEČEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.