Loterie budoucnosti

Pomalu a jistě se blíží čas Vánoc. Dárky budou různé. Ty, které věnujeme blízkým, i ty, které nám věnuje vláda. Ministerstvo financí připravilo tzv. daňový balíček. Opozice protestuje a jednání se prodlužují. Současně by se mělo schvalovat zvýšení rodičovského příspěvku, na kterém je naštěstí všeobecná shoda.

Když se setkávám s občany, názory se různí. Lidé se podivují, proč se jim díky novým opatřením zdraží i to, co ve svém životě používají dlouhá léta. Jedná se o zvýšení zápisu do katastru nemovitostí, zdanění domovních kotelen, které si lidé zaplatili z vlastní kapsy anebo i zvýšení daní z loterií. Pokud se u loterií zvýší daň, podle občanů se zdraží i Sportka, která je v naší republice již dlouhou dobu oblíbená a rozhodně na ni podle odborníků nevzniká závislost. Stejně je tomu např. u losů. Sportku sázejí většinou starší anebo kolektivy v zaměstnání. Radost mají i z malé výhry. Možná by bylo dobré zauvažovat nad tím, že mnohem větším nebezpečím jsou hrací automaty, kterých se patrně opět nic nedotkne. Názory lidí je nutné vnímat a brát na ně zřetel. Zvláště dovídáme-li se, že dojde ke zdražení i jiných věcí. Hospodyňky jsou nešťastné z předpokladu, že vánoční cukroví se jim prodraží až o 10 procent. Odborníci varují, že příští rok nás opět čeká zdražení elektřiny, což samozřejmě znamená další navýšení ceny i u mnohých výrobků, které jsou na základních vstupech energií závislé.

Bylo by patrně dobré řešit současnost. Zabývání se minulostí ponechme historikům a věnujme se problémům dneška, na které se v mnoha případech zapomíná.

Každý člověk má své problémy. Rodičovský příspěvek potřebují všechny mladé rodiny s dětmi. Podmiňovat jeho schválení průchodem daňového balíčku připadá lidem nefér. Proto uvítali názor poslankyně KSČM Aulické Jírovcové, že patrně podpoří schválení rodičovského příspěvku před daňovým balíčkem. Z reakcí občanů je jasně vidět, že rozhodnutí která KSČM zveřejňují, pečlivě sledují. Právě toto o rodičovském příspěvku vnímali velmi pozitivně. Uvidíme, jak vše dopadne. Vláda by při svých návrzích měla hodně přemýšlet o tom, jak efektivní její zvýšení v rámci daňového balíčku bude především pro občany. Ať už se jedná o domovní kotelny, katastr nemovitostí nebo loterie. V potaz by měly být brány i názory odborníků. Možná bychom se tak vyhnuli parlamentním obstrukcím.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.7, celkem 26 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-11-02 11:55
Že si lidé sami zaplatili domovní kotelny? Vždyť to je historie, to
nechme historikům. Proč o tom autor vůbec píše? Musíme hledět do
budoucnosti. :P
abbeyroader
2019-11-01 22:28
"Hospodyňky jsou nešťastné z předpokladu, že vánoční cukroví
se jim prodraží až o 10 procent." Mě se líbí, že publicistika
Haló novin je opravdovou arénou střetávání těch nejzářivějších
myslitelů a publicistů. A dochází zde k tříbení těch
nejbrilantnějších komunistických myšlenek. Marxismus není žádná
mrtvá filosofie. Ale je třeba ji akuálně kultivovat. Soudruh Emil to
dělá výborně. Soudruzi Janouchu a Kojzare, vedete to dobře. Čest
Vaší práci.
hajek.jiri51
2019-11-01 16:37
Loterie by měli být pouze státní. A celý, předem zaručený
bezpracný zisk by měl jít do státního rozpočtu. A pokud možno na
mládeřnický sport. A ne jak nějaká směšná daň.
mels21
2019-11-01 10:28
Je úžasné, jak může zjevně mladý člověk, který snad ani před
převratem nebyl na světě, napsat tolik hloupých frází a
bezobsažných plků. Ještě štěstí, že HaNo zase tolik lidí nečte,
protože by se odliv voličů k ANO stal úprkem. Jinak lituji blanenské
komunisty, P.S. Pošlete ho někam na školení, aby alespoň znal obsah
používané terminologie
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.