Ilustrační FOTO - Haló noviny

Odpor v Barceloně

 

Několik set studentů v Barceloně pokračovalo v časově neomezené manifestaci, kterou zahájili ve středu zejména proti uvěznění katalánských politiků za referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017.

Na náměstí před Barcelonskou univerzitou studenti postavili desítky stanů, s nimiž zablokovali jednu z hlavních ulic v centru katalánské metropole. Média zveřejnila snímky, jak skupiny studentů sedí a debatují na Gran Vía před univerzitou. Na celý den byly naplánovány debaty o různých tématech včetně ekologie a na večer koncerty. V poledne se demonstrující vydali na pochod s transparenty na Katalánské náměstí. Studenti demonstrují i za lepší boj proti klimatickým změnám, sociální spravedlnost a rovná práva mužů a žen. Akci na podporu uvězněných katalánských politiků zorganizovali odpoledne i studenti v Madridu.

Stovky lidí v Katalánsku se už připojily ke kampani kulturní organizace Ómnium, jejíž lídr Jordi Cuixart je jedním z odsouzených. Kampaň spočívá v tom, že lidé v solidaritě s odsouzenými politiky podávají sami na sebe trestní oznámení. »Viní se« z toho, že se 20. září 2017 účastnili demonstrace proti razii španělské policie na katalánských úřadech, kde policie zabavovala materiály k referendu, a že 1. října v referendu hlasovali.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 9 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.