Ilustrační FOTO - Pixabay

Finančníci se na brexit doslova těší

Brexit znamená pro zprostředkovatele devizových obchodů spíše nové obchodní příležitosti, než komplikace a ohrožení obchodů. Prohlásil to majitel skupiny SAB Finance, která se právě devizovými obchody zabývá, zlínský podnikatel Radomír Lapčík. Do jeho skupiny patří i londýnská SAB Corporate Finance.

»Na brexit jsme připraveni a těšíme se, že Velká Británie bude uzavírat obchodní smlouvy s dalšími zeměmi,« uvedl Lapčík. Chris Webster z londýnské SAB Corporate Finance upozornil, že ve Velké Británii je přes pět milionů firem, přičemž řada z nich se orientuje na export, a jsou tak potenciálními klienty.

Člen představenstva londýnské SAB Corporate Finance David Coleman řekl, že brexit neohrozí postavení Londýna jako jednoho z největších finančních center světa. Naopak do budoucna se role města ve finančním světě podle něj ještě posílí. »Brexit vůbec chod City neohrozí. Obavy z propouštění lidí nebo opuštění Londýna jako finančního centra jsou liché. Naopak City bude do budoucna silnější,« uvedl.

Londýn má totiž podle něj vybudované potřebné zázemí v podobě technologické a informační struktury i finančních a právních odborníků, a i když se některé činnosti nebo lidé po brexitu přesunou do jiných evropských metropolí, pro Londýn se toho příliš nezmění. Například v oblasti obchodů s měnami se podle Colemana 40 procent světových obchodů řeší přes Londýn, což ve finančním vyjádření odpovídá velikosti německého automobilového průmyslu. »V současnosti je vše v normálu, obchody běží standardně,« dodal.

Lapčík založil společnost SAB Finance v roce 1999 a je jejím stoprocentním majitelem. Do skupiny patří například i banka Trinity nebo maltská FCM bank. Společnost vedle toho působí v Londýně a v New Yorku na Wall Street.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.