Ilustrační FOTO - Haló noviny

Silničáři prý připraveni

Silničáři jsou na příchod zimy a sníh připraveni lépe než loni, řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Vozovky začali preventivně chemicky posypávat.

Sledovaná je kvůli opravám hlavně dálnice D1. Loni tam několikrát sníh auta zablokoval na dlouhé hodiny. »Ředitelství silnic a dálnic je připraveno na zimu. Dokonce už předsoluje, jsou připraveny posypové vozy a všichni pracovníci, je jich přibližně 700, je připraveno bojovat se zimou,« slíbil ministr.

Poznamenal, že nemůže ovlivnit počasí. »Mohu jen konstatovat, že připravenost je vyšší, než tomu bylo minulou zimu,« uvedl. Problémy s průjezdností opravované dálnice D1 vedly loni ke kritice tehdejšího ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO).

V Čechách začalo sněžit, a to nejen na horách. Sněžení se dá čekat i v dalších dnech. Sníh má být mokrý a těžký, což může kvůli polámaným větvím nebo stromům způsobit komplikace v dopravě nebo dodávkách elektřiny. V nižších polohách meteorologové očekávají déšť nebo déšť se sněhem a ojediněle se bude na silnicích a chodnících tvořit náledí a zmrazky. Toto počasí vydrží v západní polovině ČR zřejmě až do zítřejšího rána. Na pátek čekají meteorologové oteplení.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 4 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.