Pastrňákův bodový půst využil Draisaitl

Pouhých 31 sekund vydržel v brance Colorada v úterním utkání NHL Pavel Francouz, který po kolizi s útočníkem Winnipegu Markem Scheifelem opustil hrací plochu otřesený. Adam Werner českého gólmana skvěle zastoupil a 40 zásahy dovedl Avalanche k výhře 4:0. David Pastrňák po dvou zápasech bez bodu skóroval a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, ale s Bostonem doma podlehl Floridě 4:5 po nájezdech.

Scheifele při průniku ztratil rovnováhu, vletěl do brankoviště a Francouze převrátil na záda. Český gólman se při pádu udeřil hlavou o led. Francouz po ošetření, po kterém se mu Scheifele omlouval, zamířil v doprovodu lékaře do kabin zjevně otřesený.

Nevídaný obrat

Pastrňák hýřil aktivitou, na branku Floridy vyslal osm střel. Havířovský rodák se ale prosadil jen z přečíslení dva na jednoho, ve kterém vzal zodpovědnost na sebe a ranou z levého kruhu k bližší tyči otevřel ve 32. min. skóre. Boston ještě do konce prostřední třetiny zvýšil na 4:0. Po přihrávce Davida Krejčího přidal třetí gól Bjork. Druhý bod získal český útočník poté, kdy jeho střelu dorazil Chára.

Florida nastoupila do třetí třetiny v brance se Montembeaultem, který nahradil Bobrovského, a předvedla gólovou smršť. Třemi body se na vyrovnání stavu podíleli Huberdeau (0+3) a Yandle (1+2). Obrat dokonal v rozstřelu svým druhým gólem v zápase Hoffman. Pastrňák, který v minulém utkání neproměnil dva nájezdy, tentokrát do rozstřelu nezasáhl.

Hertl sbírá body

Filip Hronek přispěl gólem k výhře Detroitu 4:3 v prodloužení na ledě Anaheimu. Domácím nestačily dvě asistence Ondřeje Kašeho, který v předchozích pěti zápasech nebodoval. Český útočník si připsal druhé asistence u branek Anaheimu na 2:0 a 3:1.

Tomáš Hertl dal jeden gól San Jose, které porazilo doma Edmonton 6:3. Sharks položili základ úspěchu v úvodních 22 minutách, po kterých vedli i díky jedné přihrávce Radima Šimka už 4:0. V polovině utkání snížil Leon Draisaitl, který tak zůstal v tabulce kanonýrů NHL stále o jednu trefu za vedoucím Pastrňákem, ale díky asistencím už vede kanadské bodování před Pastrňákem o pět bodů, ale sehrál o dva zápasy více. Čtyřgólový náskok vrátil domácím v závěru druhé třetiny Hertl, který skóroval i bodoval počtvrté za sebou (4+3). »Nemohl jsem si přát lepší dárek k narozeninám než důležitou výhru nad Edmontonem,« řekl Hertl, který oslavil 26. narozeniny.

Filip Chytil bodoval od povolání z farmy v pěti ze sedmi utkání a ke čtyřem gólům přidal v úterý asistenci, díky níž vedli New York Rangers po první třetině 2:0 nad Pittsburghem. Na druhé straně přispěl k vyrovnání Dominik Simon.

Výsledky NHL: Boston - Florida 4:5 po SN, Montreal - Columbus 3:2 po SN, NY Rangers - Pittsburgh 3:2 v prodl., St. Louis - Arizona 2:3 po SN, Winnipeg - Colorado 0:4, San Jose - Edmonton 6:3, Vancouver - Nashville 5:3, Anaheim - Detroit 3:4 v prodl., Los Angeles - Minnesota 3:1.

Kanadské bodování NHL: 1. Draisaitl (Edmonton) 20 utkání – 36 (15+21), 2. Pastrňák (Boston) 18 – 31 (16+15), 3. McDavid (Edmonton) 20 – 31 (11+20), 4. Marchand (Boston) 18 – 30 (11+19), 5. Carlson (Washington) 18 – 29 (8+21), 6. MacKinnon (Colorado) 18 – 26 (11+15),… 19. Hertl (San Jose) 19 – 19 (8+11), 35. Vrána (Washington) 19 – 17 (9+8), 108. Voráček (Philadelphia) 17 – 12 (4+8), 110 Nečas (Carolina) 18 – 12 (4+8), 143. Kempný (Washington) 11 – 11 (3+8), 160. Hronek (Detroit) 20 – 10 (4+6), 169. Simon (Pittsburgh) 18 – 10 (2+8), 177. Palát (Tampa) 15 – 9 (5+4), 197. Krejčí (Boston) 12 – 9 (2+7).