Slovensko uctilo oběti tragické nehody

Slovensko si státním smutkem připomnělo památku obětí srážky linkového autobusu a nákladního auta, při které ve středu přišlo o život 12 lidí včetně pěti nezletilých, a další dvě desítky osob utrpěly zranění.

Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini dopoledne zapálením svíček společně uctili mrtvé z autobusu v Kolíňanech u Nitry, odkud pocházelo devět obětí.

Tragická nehoda se stala na silnici první třídy u Nitry. Silnice sloužila až do otevření nového úseku nedaleké rychlostní silnice R1 v roce 2011 pro tranzit od Nitry na střední Slovensko a slovenská média ji kvůli častým dopravním nehodám označovala za »silnici smrti«.

Kolize nákladního auta a autobusu, jejíž příčina zatím není známá, se zařadila k nejtragičtějším dopravním nehodám na Slovensku. Při srážce podle policie zemřeli lidé ve věku 15 až 70 let.

V příměstském autobusu cestovali hlavně školáci. Policejní mluvčí Renáta Čuháková řekla, že v autobusu nebyl žádný cizinec. Policie podle Čuhákové vyslechla řidiče nákladního auta, který při kolizi utrpěl lehká zranění. Řidič autobusu byl hospitalizován.

Policie zahájila v souvislosti se srážkou trestní stíhání pro obecné ohrožení. Ministryně vnitra Denisa Saková ještě ve středu řekla, že auto s nákladem kamení a hlíny bylo zřejmě přetíženo. Saková také uvedla, že nákladní auto se při jízdě z kopce rozkývalo a řidič protijedoucího autobusu se mu snažil vyhnout.

List Pravda napsal, že policie pracuje také s verzí, že řidič nákladního vozu před nehodou sahal po mobilním telefonu v době, kdy sjížděl z kopce. Podle listu řidič zřejmě jel příliš rychle, a když se snažil vůz dostat pod kontrolu, auto se rozhoupalo.

Autobus se po srážce převrátil a ocitl mimo vozovku, nákladní auto se převrátilo přímo na silnici.

Nejde o první případ, kdy Slovensko drželo smutek za oběti dopravní nehody. Stejně země postupovala i v roce 2009, kdy při tragické srážce osobního vlaku a autobusu na středním Slovensku přišlo o život rovněž 12 lidí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.