Reklama
Jozef Pásztor a Jiří Zámiš.

»Kapustnica« vydělala 45 000 Kč pro nemocné děti!

Dosavadní rekord padl! Charitativní akce, kterou pořádá již řadu let předseda ZO KSČM Litoměřice Jozef Pásztor, přinesla úžasný výsledek a překvapila i samotného organizátora.

Jozef Pásztor opět připravil s kuchařem Jiřím Zámišem vynikající kapustnici neboli zelňačku (Pásztor je Slovák, a proto tento výběr tradiční polévky), která byla takříkajíc jako od maminky. Nechybělo v ní kromě zelí a brambor uzené maso, klobásky i houby a v polní kuchyni bylo připraveno pro strávníky celých 60 litrů. Kromě toho čekal na účastníky, kteří přišli podpořit dobrou věc, skvělý guláš z 25 kilogramů kližky. Akci přálo i příjemné slunečné počasí, a tak byly plně obsazeny prostory nejen uvnitř Krušovické pivnice, ale i předzahrádka.

Nával byl takový, že před třetí hodinou odpoledne se musel obětavý kuchař znovu pustit do vaření další várky zelňačky. Kdo chtěl mlsat nebo si zakousnout něco slaného, mohl si vybrat z bohaté nabídky domácích řezů, dortíků, svatebních koláčků či chlebíčků. Spokojení byli určitě všichni. I letos zahrála k poslechu hudební country skupina Hazard. A výsledek akce? Zatímco se loňského roku vybralo 26 000 Kč a bylo to považováno za velký úspěch, nyní se částka vyšplhala na neuvěřitelných 45 000 Kč, které budou předány dětskému oddělení nemocnice v Litoměřicích, aby malým pacientům pomohly alespoň trochu zpříjemnit čas strávený na nemocničním lůžku.

Akci každým rokem navštěvuje a také finančně podporuje předseda OV KSČM Litoměřice Josef Šenfeld a z OV KSČM Česká Lípa přijel tamní předseda Václav Větrovec, který je pravidelným účastníkem řady akcí pořádaných na Litoměřicku. Mezi přítomnými byli i další členové KSČM a sympatizanti, kteří rádi pomohli příspěvkem nemocným dětem.

Jozef Pásztor vyjádřil svoji velikou radost z hojné účasti, a jak sám řekl, nezvládl by tento náročný úkol bez nezištné pomoci řady dalších, mezi kterými poděkoval zejména kuchaři Jiřímu Zámišovi, svým pomocníkům Romanu Teufelovi a Rudolfu Sendlajovi, Jiřímu Hamrovi, majiteli golfu v Terezínské kotlině, který věnoval maso na guláš, rodině Šídlově z České Lípy, která se postarala o sladké a slané občerstvení, firmě FEKO LT za zapůjčení kotlů na vaření a v neposlední řadě majiteli restaurace Tomáši Kaiserovi za pronájem prostor. Vyjádřil také svou naději, že bude-li všem obětavým pomocníkům sloužit zdraví, rádi za rok opět přivítají své hosty v Krušovické pivnici a pohostí je kapustnicí, která pomůže dětem.

Soňa PULEROVÁ

FOTO – autorka


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 11 hlasů.

Soňa PULEROVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama