Reklama

Ne každý má 17. listopadu co slavit

Pražská Komise mládeže KSČM upozornila 17. listopadu na to, že současný kapitalistický systém má své oběti, na které se ale programově zapomíná.

Na pražské Florenci jsme uctili památku devíti lidí bez domova, kteří zde v roce 2010 uhořeli v opuštěné drážní budově, kde přes chladné měsíce přespávali. Nejsou to ale jediné oběti, které má kapitalismus na svědomí. Ročně umírají desítky lidí bez domova na neléčené nemoci nebo mrazem, lidé v exekucích páchají sebevraždy, uštvaní pracující kolabují. Nedostupné bydlení, války kvůli přírodním zdrojům a pomalu se hroutící klima ohrožují stabilitu společnosti. Věříme, že jedinou možností pro budoucnost je přechod od drancujícího a vykořisťujícího kapitalismu k socialistické společnosti založené na spolupráci, rovných příležitostech a solidaritě.

Než k tomu ale dojde, je nezbytné podat pomocnou ruku těm, kteří to potřebují. Stejně tak je potřeba symbolicky připomínat, že kapitalismus má své reálné oběti. Proto jsme tento den, který mnoho lidí oslavuje jako začátek divoké kapitalistické transformace v roce 1989, vytvořili solidární sbírku, ze které jsme zakoupili tzv. nocleženky, které zajistí alespoň pár lidem bez domova noc v teple. Druhou část prostředků jsme poslali na otevřený účet iniciativy obetikapitalismu.cz na vybudování pomníku obětem současného systému. Ne každý má 17. listopadu co slavit.

Petra PROKŠANOVÁ, místopředsedkyně pražské Komise mládeže KSČM

FOTO – Haló noviny/Roman BLAŠKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 58 hlasů.

Petra PROKŠANOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-11-20 11:43
Normální člověk to ví, bařtipáni a moulové budou oponovat.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.