Poslanci na detektor lži

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval členy parlamentního finančního a daňového výboru, aby podstoupili test na detektoru lži.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. FOTO - wikipedia commons

Zkouška má podle prezidenta znemožnit korupci, která se podle informací kyjevských médií nevyhýbá ani nejvyššímu zákonodárnému sboru. Pověstí Zelenského strany Sluha národa, která má v ukrajinském parlamentu většinu, otřásla nedávno korupční aféra. Několik poslanců této strany údajně přijalo úplatek až 30 000 dolarů (přes 690 000 Kč), aby odhlasovali zákon usnadňující podnikání jednoho z jejich stranických kolegů. Případu se ujala kyjevská prokuratura, která vyšetřuje 11 zastupitelů Sluhy národa. V létě ukrajinský parlament schválil zákon o zrušení poslanecké imunity. »Pokud zkouška (na detektoru lži) ukáže sebemenší možnost úplatného hlasování, ujme se takových případů protikorupční úřad,« uvedl Zelenskyj v prohlášení. »Nedovolím nikomu z poslanecké frakce (Sluhy národa) ani mimo ni, aby vrhl stín na politické hnutí, které od ukrajinského lidu získalo ve volbách většinový mandát,« citovala prezidenta agentura Unian.

Podle informace listu Ukrajinska pravda už téměř všichni členové finančního a daňového výboru se zkouškou na detektoru souhlasili.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.