Ilustrační FOTO - Pixabay

Mýto zatím bez komplikací

Stát na mýtném v pondělí vybral více než 40 milionů korun, výběr za první dva dny je tak skoro 48 milionů korun.

Spuštění nového satelitního systému zatím větší komplikace v dopravě nepřinesl. Stále však platí riziko kolon v příštích dnech, řekli zástupci správce mýta firmy CzechToll a ministerstva dopravy. Výběr mýta je stejně jako v neděli podobný jako u předchozího mýta. Poslední listopadové pondělí činil výběr mýta 40,7 milionu korun, první prosincové pondělí loňského roku pak přes 41 milionů korun.

Mýtný systém začal fungovat tuto neděli a podle provozovatele funguje bezproblémově. Technologie dosud zaznamenala více než 3,5 milionu průjezdů kontrolovaných vozidel. Do systému bylo do pondělní půlnoci přihlášeno 322 000 vozů z celkového počtu 458 000 očekávaných vozidel. Mezi dopravci pak bylo rozesláno 223 000 palubních jednotek. Stále chybějí především dopravci ze zahraničí, z Česka se registrovalo 93 procent dopravců.

Podle CzechTollu je zatím provoz u hranic plynulý. V pondělí byla nejhorší situace u Lanžhota na Břeclavsku, kde se dopoledne vytvořila asi dvoukilometrová kolona. Odpoledne byla kilometrová fronta na dálnici D8, na dalších místech se kamiony hromadily na parkovištích a dalších odstavných místech, provoz ale nekomplikovaly. CzechToll nasadil u rizikových míst pracovníky navíc, posílil i registrační místa. Provoz pomáhají koordinovat policisté, ti by měli pokračovat i v příštích dnech. Hrozba kolon však stále trvá.

Celní správa zatím při kontrolách zaplacení mýta zaznamenala 38 incidentů. »Incidenty se týkaly chybějící palubní jednotky (16 případů), nebo chybně nastavené jednotky. Jeden případ, kdy ve vozidle chyběla palubní jednotka, byl předán do správního řízení,« uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Celníci nasadili na kontroly celkem 25 vozů. Hříšníkům hrozí pokuty od 5000 do 100 000 korun.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 7 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.