Ilustrační FOTO - Pixabay

Zákaz umírání

Francouzská starostka zakázala 850 obyvatelům své vesnice La Gresle umírat v sobotu, v neděli a o svátcích doma. Absurdním výnosem chce upozornit na nedostatek lékařů v regionu Auvergne-Rhône-Alpes v jihovýchodní části země.

»Obyvatelům se na neurčito zakazuje umírat ve svých domovech na území obce o sobotách, nedělích a o svátcích,« stojí ve vyhlášce z pátečního večera. Když v neděli 1. prosince zemřel jeden z obyvatel tamního domova důchodců, trvalo totiž starostce Isabelle Dugeletové podle deníku Le Progrès dvě a půl hodiny, než sehnala lékaře, aby konstatoval smrt.

»Je to nedostatek úcty k mrtvému a rodině,« řekla starostka agentuře AFP. Proto se prý rozhodla, že na absurdní systém bude reagovat absurdní vyhláškou. »Lidé mají problém se sháněním léčby, problém se sháněním lékařů, za kterými někdy musejí kilometry daleko,« vysvětluje starostka. V její obci kvůli tomu narůstá znepokojení. Zdraví představuje ve venkovských oblastech zásadní problém. »Politiky na to upozorňuji léta, ale neděje se nic,« zdůraznila.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.