Na Rusky a Norky zbyl »jen« zápas o bronz

Ve finále nečekaně Nizozemky a Španělky

Ve finále mistrovství světa házenkářek v Japonsku se o premiérové zlato utkají Nizozemsko a Španělsko. Nizozemky v dramatickém závěru semifinálové bitvy zdolaly dosud neporažené Rusky 33:32, Španělky si poradily s Norkami 28:22. Vítěz nedělního finále si kromě titulu zajistí i účast na olympijských hrách v Tokiu.

Vyrovnaný zápas Nizozemsko - Rusko, v němž se ani jeden z týmů nedostal do více než dvougólového vedení, se rozhodl až v poslední minutě. Za stavu 32:32 se Nizozemky se štěstím ujaly vedení a Rusky už nestihly odpovědět, protože jejich poslední pokus mířil jen do boční sítě.

Nejlepší nizozemskou střelkyní byla s devíti góly Estavana Polmanová, o jednu trefu méně si připsala Lois Abbingová. Čtyřnásobným mistryním světa Ruskám nepomohlo ani 11 branek Anny Vjachirevové.

Obhájkyně bronzu Nizozemky postoupily do finále i přesto, že si na turnaji připsaly už tři porážky, naopak Rusky byly až dosud stoprocentní. O zlato si Nizozemsko zahraje podruhé, před čtyřmi lety podlehlo Norsku.

Druhé semifinále bylo vyrovnané jen v první půli. Krátce po změně stran se Španělky díky úspěšným zákrokům 40leté brankářky Silvie Navarrové a norským technickým chybám dostaly do trháku a vedení s přehledem udržely až do konce. Nejlepší střelkyní byla Alexandrina Cabralová se sedmi góly.

Španělky si o světové zlato zahrají poprvé, dosud byl jejich nejlepším výsledkem bronz z roku 2011. Základní skupinou prošly svěřenkyně trenéra Carlose Vivera bez ztráty bodu, ve čtvrtfinálové skupině porazily Japonsko, remizovaly se Švédskem a prohrály s Ruskem.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.