Předsedou Pirátů se dnes v Ostravě stal opět Ivan Bartoš

Předsedou Pirátů bude další dva roky opět Ivan Bartoš. Do druhého kola hlasování celostátního fóra Pirátů společně s ním postoupil i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, který ale následně vzhledem k velkému rozdílu v podpoře obou kandidátů z volby odstoupil. Třetí kandidát, poslanec Mikuláš Ferjenčík, do druhého kola volby nepostoupil.

Pro postup do druhého kola musel kandidát získat nadpoloviční většinu hlasů členů strany, kteří se vyjadřovali k jeho přijatelnosti. Bartoše jako přijatelného předsedu označilo 606 z 653 hlasujících, Pikala 376. Ferjenčíka vnímalo jako přijatelného šéfa strany 261 Pirátů. Pikal po vyhlášení výsledků oznámil, že vzhledem k velkému rozdílu mezi ním a Bartošem "ušetří" hlasujícím druhou volbu a odstoupil.

Do volby se zapojilo 63,4 procenta všech členů Pirátů. Kromě hlasujících přímo v Ostravě mohli odevzdat hlas i prostřednictvím internetu.

Bartoš po svém zvolení řekl, že Pirátská strana po deseti letech funguje jako plnohodnotná strana v České republice a v Evropě. Podle něj oba jeho protikandidáti své vize každodenně prosazují. "

Volbu předsedy Pirátů už zhodnotil předseda Poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. "Ambice jsou jedna věc, realita bývá jiná. Touha být ve vládě je u Pirátů hlavní ambicí, pozadu není ani cíl mít 100 krajských zastupitelů. Omluvou je snad jejich mládí, či chybějící sebereflekce. Politika není hra, ale práce a pokora vůči občanům. Dovolte mi popřát Ivanu Bartošovi, nově zvolenému předsedovi, i nám všem, aby více vnímal skutečný stav věcí současných a řešil je ve spolupráci s lidmi, vnímal názory těch mimo stranu a své spojence hledal v naší zemi více, než-li stížnosti v zahraničí. Především úcta k lidem a našim zákonům by měla mít místo v programu Pirátů, stejně jako respektování názorů dalších politických subjektů. Pozice předsedy je obrovská zodpovědnost a touha po moci by neměla být hlavní cíl. Tak trochu v deklarovaných vyjádřeních chybí konkrétní cíle," řekl.

(med, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 15 hlasů.

(med, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ferdaholub
2020-01-15 08:28
frondo,jen tak dál,osobně za práci děkuji Kováčikovi:
fronda
2020-01-13 01:33
Kováčik by se měl od Bartoše učit, jak oslovovat voliče.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.