Češky potěšily fanoušky bronzem

Florbalistky Vítkovic porazily v utkání o 3. místo na Poháru mistrů v Ostravě SB-Pro Nurmijärvi 7:3. Finský tým třikrát odpověděl na vedení českých šampionek, které ale třemi góly mezi 42. a 47. minutou rozhodly.

Vítkovice se dostaly do vedení už po 87 vteřinách po průniku Polky Dominiky Buczekové. V sedmé minutě vyrovnala povedenou střelou Silja Eskelinenová, ale v polovině úvodního dějství vrátila Vítkovicím náskok další polská útočnice Zuzanna Krzywaková.

Po 93 sekundách druhé třetiny smazala ztrátu Heidi Lirkkiová. Ve 32. minutě upravila v oslabení Eliška Planková na 3:2, ale v další přesilovce odpověděla Lirkkiová.

Na startu závěrečné části po 89 vteřinách se šťastně zapsala mezi střelkyně Jana Trošková, jejíž pokus si srazila do branky Juulianna Sotalaová. »Já jsem měla v hlavě jen to, že budu střílet na branku. Jsem ráda, že to takto dopadlo. Bylo to štěstí,« řekla slovenská obránkyně Trošková.

Ve 47. minutě pojistila vedení v přesilovce Barbora Husková. Za 54 vteřin se trefila i Sára Seevaldová a výsledek ještě dovršila Michaela Kubečková.

Vítkovice porazily SB-Pro stejně jako loni, kdy proti finským mistryním vyhrály v semifinále Poháru mistrů v Gävle 5:4 v prodloužení a nakonec skončily druhé.

»Chtěly jsme na turnaji uhrát minimálně třetí místo. Včera nám to bohužel nevyšlo. Jsem ráda, že jsme se už na druhém Poháru mistrů tak dobře umístily. Na klubové úrovni je to nejvíc. Fanoušci v Ostravě byli úžasní. Škoda, že to nemůžeme zažít takto i příště, ale o to víc jsme si to užily,« uvedla Trošková.

»Vždycky je lepší vyhrát poslední zápas. Ve semifinále s Täby nám nevyšla třetí třetina. Byly jsme zklamané, protože jsme chtěly jít do finále. V tomto zápase jsme si vylepšily náladu, protože jsme ho zvládly na výbornou,« řekla Eliška Planková.

Muži to nezvládli

O třetí místo hráli také muži Vítkovic s finským klubem Classic. Povedla se jim ale jen první třetina, ve které s Finy hráli vyrovnanou partii, vyhráli ji 2:1 gólem v poslední vteřině. Pak už ale tahali za kratší konec. Celkem pětkrát lovili děrovaný míček ze sítě a prohráli 3:6.

VÝSLEDKY O 3. MÍSTO: Ženy: SB-Pro – Vítkovice 3:7 (1:2, 2:1, 0:4). Muži: Vítkovice – Classic 3:6 (2:1, 0:2, 1:3).