Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

Filip s Babišem o misích

O vojenských misích v souvislosti s konfliktem v Íránu a také o zákonech, které chce menšinová vláda ČSSD a ANO prosadit do voleb v příštím roce, bude v pátek s premiérem Andrejem Babišem (ANO) jednat předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

KSČM chce řešit důsledky konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem pro českou misi v Iráku. Na základnách v Iráku působí nyní téměř 40 českých vojáků v misi NATO, KSČM je chce stáhnout. Podle vlády jsou ale vojáci v bezpečí a odcházet nemusejí. Zabití velitele íránských jednotek Kuds Kásema Solejmáního, kterého americké rakety usmrtily na začátku ledna u letiště v Bagdádu, označili komunisté za vraždu a zřejmý válečný akt bez vyhlášení války, tedy zločin proti míru. Čeští vojáci by podle komunistů měli odejít, aby se nestali okupanty v cizí zemi.

KSČM mise bez mandátu OSN dlouhodobě kritizuje. Ministerstvo obrany přitom připravuje návrh, podle kterého by až 60 českých vojáků mohlo působit v protiteroristické operaci v Mali, Nigeru a Čadu. Návrh musí schválit vláda a Parlament.

Filip upřesnil, že během schůzky s premiérem se chce vedle misí věnovat například přípravě stavebního zákona, ochraně vody či opatřeních proti šíření kůrovce.

Filip s Babišem naposledy jednali o plnění programových požadavků KSČM v prosinci.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 21 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.