Prezident Miloš Zeman. FOTO - Haló noviny

Zeman asi končí na Barrandově

Prezident Miloš Zeman pravděpodobně už nebude pravidelně vystupovat v rozhovorech na TV Barrandov. Server Mediaguru upozornil, že v čase, kdy se vysílal pravidelný pořad Týden s prezidentem, je od příštího týdne v programu televizní stanice nový seriál.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nepřímo potvrdil Zemanův konec na Barrandově slovy o tom, že se připravuje nový plán Zemanových mediálních aktivit.

Minulý týden se pořad Týden s prezidentem, ve kterém se Zemanem pravidelně vedl rozhovory majitel TV Barrandov Jaromír Soukup, nevysílal. Na zítra televizní stanice pořad avizuje, příští týden ale už je v daný čas v programu seriál s názvem Je to kampaň!, po kterém se bude vysílat Duel Jaromíra Soukupa. Tento pořad v minulosti navazoval na Týden s prezidentem.

Konflikt mezi Soukupem a Zemanem vznikl kvůli Zemanově nominaci Heleny Válkové na ombudsmanku. Soukup se kvůli tomu do Zemana opřel n sociálních sítích. »Každý má své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek je stejný vrah jako Eichmann. A pokud v tom nejsme s hlavou státu zajedno, nevím, zda jsme schopni najít v něčem jiném společnou řeč. Nechci, aby Česko řídili lidé jako Válková. Tohle je pro mě otázka principu,« uvedl Soukup. Poté, co Válková oznámila, že svou kandidaturu stahuje, Soukup přišel s tím, že se »rozhodl dát prezidentovi ještě jednu šanci«. Na Twitteru uvedl, že ve čtvrtek je TV Barrandov připravena s prezidentem natáčet. »Návrh jsme poslali na Hrad. Na odpověď čekáme,« uvedl Soukup, v jehož televizi byl pravidelný rozhovor se Zemanem dlouhodobě zdaleka nejsledovanějším pořadem. Zeman však patrně již točit nechce. Pravidelné rozhovory ho prý unavují a navíc ho měly naštvat i další Soukupovy články v jeho časopise Týden. Sám Soukup tam pod svým jménem nedávno uveřejnil text, v němž mimo jiné uvedl: »Václav Havel se zařadí vedle Karla IV., Jiřího z Poděbrad, J. A. Komenského či T. G. Masaryka. Éru Václava Klause či Miloše Zemana ale školní dějepis zřejmě odbude jen pár větami.«

Média upozornila, že na TV Barrandov v letošním roce zatím v programu chybí i Talkshow Jiřího Ovčáčka. Debatní pořad prezidentova mluvčího, který televize spustila na podzim, odvysílal zatím poslední díl 16. prosince.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.