Ilustrační FOTO - Pixabay

Babiš proti cirkusům

Premiér Andrej Babiš (ANO) podporuje postupné zastavení chovu a drezury volně žijících zvířat v cirkusech.

Premiér se sešel se zástupci spolku Svoboda zvířat, který by chtěl využívání těchto zvířat v cirkusech zakázat i s představiteli iniciativy Cirkusy společně, která drezuru hájí. Podle Babiše budou v cirkusech v budoucnu vystupovat jen domestikovaná zvířata.

»Snad všude po Evropě zakazují divoká zvířata v cirkusech. A já jsem taky pro,« napsal premiér na twitteru.

V současnosti čeká na druhé čtení ve Sněmovně vládní novela zákona o ochraně zvířat proti týrání, která rozšiřuje zákaz drezury na nově narozené slony a delfínovité. Drezura je od roku 2004 zakázána u primátů, ploutvonožců, některých kytovců, nosorožců, hrochů či žiraf narozených po tomto datu. »Svoboda zvířat nyní usiluje o to, aby byl v rámci druhého čtení předložen k vládní novele zákona pozměňovací návrh, který by zcela jasně a úplně odmítl využívání všech volně žijících druhů zvířat v cirkusech,« uvedl spolek.

Iniciativa Cirkusy společně naproti tomu odmítá, že by zvířata v cirkusech trpěla stresem a byla při drezuře zesměšňována. Je podle ní třeba rozlišovat mezi dobrými a špatnými cirkusy.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 8 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


slechta48
2020-01-15 15:58
To budou chtít "ochránci" zvířat zakázat také parkur koní?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.