Jiří Procházka přestupuje z japonského Rizinu do elitní organizace UFC. FOTO - top-fight.cz

Procházka bude zápasit v UFC

Jeden z nejlepších českých MMA bojovníků Jiří Procházka přestupuje do elitní světové organizace UFC. Šampion japonské organizace Rizin podepsal s UFC smlouvu na šest zápasů. Jako první o tom informoval web ESPN. Sedmadvacetiletý zápasník má na kontě 26 výher a tři porážky, momentálně má za sebou sérii deseti vítězství.

UFC měla o českého zápasníka zájem už v loňském roce, kdy v Praze pořádala galavečer. Tehdy měl však Procházka ještě platnou smlouvu v Japonsku. Ta mu vypršela nyní. Ve hře byl kromě UFC i přestup do organizace Bellator. »Součástí smlouvy je i možnost titulového zápasu. Počet zápasů za rok ale ve smlouvě nemáme,« uvedl zápasníkův trenér Martin Karaivanov.

Procházka bojoval v Rizinu od roku 2015 a prohrál tam jediný zápas. První titul šampiona japonské organizace v polotěžké váhové kategorii získal loni v dubnu, kdy porazil Američana Muhammeda Lawala. V prosinci mistrovský pás úspěšně obhájil.

V polotěžké váze je Procházka podle serveru fightmatrix.com na třináctém místě, rád by se rychle probojoval mezi nejlepší desítku. I proto se rozhodl pro UFC, která mu může nabídnout nejlepší soupeře. »Zatím není nikdo konkrétní, ale jsou to zápasníci z nejlepší desítky, a dokonce i pětky mé váhové kategorie. Jde opravdu o ty nejlepší,« řekl Procházka.

Procházka je čtvrtým českým zápasníkem, který se v UFC představí. V minulosti tam působili Karlos Vémola a Viktor Pešta, v současnosti v UFC bojuje Lucie Pudilová. V Praze žije a trénuje i Uzbek Machmud Muradov, který do oktagonu nastupuje i s českou vlajkou.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.