FOTO - Pixabay

V Německu frčí Emma a Ben

Nejoblíbenějšími křestními jmény pro novorozence jsou v Německu Emma a Ben. Vyplývá to ze statistiky, kterou v severoněmeckém Ahrensburgu zveřejnil amatérský badatel Knud Bielefeld. Ben je v čele už podeváté za sebou, Emma počtvrté od roku 2014, poznamenala agentura DPA.

»Ben měl před ostatními obrovský náskok. U dívek to bylo přece jen těsnější. Emilia a Hannah jsou poměrně v těsném závěsu. Dokážu si představit, že příští rok tu budeme mít střídání,« řekl 52letý expert DPA.

Preference jsou podobné v celém německojazyčném prostoru. Stejně jako v Německu se podle Společnosti pro německý jazyk umístila ženská jména Emma a Emilia v první desítce také ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku a Rakousku. Mezi chlapeckými jmény se v těchto zemích na předních příčkách objevoval Lukas nebo Luca.

Podle Bielefelda se nyní v Německu těší největšímu vzestupu oblíbenosti jména Frieda a Ella, potažmo Matteo a Emil.

Bielefeld pro svou statistiku zpracoval 177 570 informací o narození z porodnic a úřadů obcí. Podle DPA to představuje zhruba 23 % všech dětí narozených v roce 2019.

V České republice jsou několik posledních let podle ČTK nejoblíbenějšími jmény Eliška a Jakub. Zdá se tedy, že nejrůznějším Samíkům, Šímům, Štěpánům, Markům, Matějům, Matoušům, Adamům, Jonášům, Dominikům a spol. odzvonilo…

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 1 hlas.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.