Vítejte v Macronii

Desítky demonstrantů se v pátek pokoušely proniknout do pařížského divadla, ve kterém trávil večer prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte. Prezident musel v rámci bezpečnostních opatření divadelní sál na krátkou dobu opustit, nakonec ale mohl zhlédnout představení až do konce, píše agentura DPA.

Podle médií se před divadlem kolem 22.00 SEČ shromáždila skupina lidí, která skandovala například slogany proti plánované důchodové reformě. Ve vstupu do divadla demonstrantům podle ČTK zabránila policie.

O prezidentově přítomnosti v divadle informoval na Twitteru novinář Taha Bouhafs. Podle agentury AFP policie následně 22letého novináře zadržela, což vzbudilo kritické reakce. »Zavíráme novináře za to, že tweetují o přítomnosti nadutce v divadle. Vítejte v Macronii,« napsala na Twitteru poslankyně Mélenchonovy levicové strany Nepodrobená Francie Daniéle Obonová.

V pátek a sobotu se ve Francii již 44. a 45. den protestovalo proti plánované důchodové reformě. Součástí protestů byly kromě demonstrací rovněž stávky, kterých se účastní především zaměstnanci železnic a městských dopravních podniků, ale také učitelé, policisté, hasiči, justiční pracovníci či zaměstnanci kulturních institucí. V sobotu koncertovali umělci uzavřené opery symbolicky pod otevřeným nebem, policie pak musela zasahovat proti radikálům z řad tzv. žlutých vest, kteří opět demolovali, co jim přišlo pod ruce…

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 5 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.