V tomto případě Rusům závidím

Nemohu za to, ale líbí se mi ruské rozhodnutí nadřadit ruské zákony těm mezinárodním. U nás je tomu jinak. Jsme členy Evropské unie. Dokonce podle Lisabonské smlouvy, která nám byla doslova vnucena, jakýmsi kvalifikovaným rozhodnutím se musíme podřídit i tomu nejpitomějšímu nařízení. Takže rum už není rumem a malinovka malinovkou. Ale to jsou prkotiny. Horší je snaha vnutit nám »odměňování« migrantů, tedy dávat jim dávky nebo příspěvek, jak chcete, ve výši, kterou dostávají v SRN nebo ve Francii. Tak bez práce a snahy pracovat dostanou více než naši nezaměstnaní, kteří se pokoušejí nějaké zaměstnání získat a přitom mají určitou kvalifikaci. Někdy i zaměstnanci některých profesí na tom mají být hůře než migrant přišedší k nám odkudsi.

Zákon je zákon. Členové jistého společenství by ho měli dodržovat. Když se nějaký, dejme tomu úředník, rozhodne lovecké zbraně poškodit, aby se z nich nenechalo střílet, a zdůvodňuje to bojem proti terorismu, mohu si o něm myslet, co chci. Ale jestli bude postupovat podle Lisabonské smlouvy a většina států, kde lov třeba není vůbec tradicí, vnutí nám za cenu sankcí svou hloupou vizi boje s terorem – co pak? Jestliže někdo, jako Pirát Peksa, si vymyslí, že všichni jsme napřed Evropané a pak možná, chceme-li, Čechy, mohu si myslet, že je na hlavičku, ale je mi to něco platné? Když grupa Pirátů a dalších, kteří se nemohou u nás dostat k moci, se rozhodne vyhrát svůj politický boj tím, že problém přenese do Bruselu a přitom se tváří jako mesiášové, nepomáhá ničemu. Jen rozvrací. A Evropský parlament, který neví, oč jde, se nechá jejich »rozhořčením« natolik zmanipulovat, že o tom začne jednat, myslím si, že byla chyba se stát členy takové organizace. Naštěstí onen parlament nemá do čeho co mluvit a jeho usnesení bude jen kapkou, která rozeštve politickou scénu doma.

Tragédií je, že voliči takové politické subjekty volí, ale nechtěl bych být v kůži těch subjektů, až voliči skutečně prohlédnou. Dřív se to řešilo defenestrací a pak »jen« vyhozením z oken hospody. Teď to bude zřejmě stát peníze, protože bez peněz ani Evropská unie nehrabe a její úředníci potřebují přece na nějaké »slušné úrovni« žít. Nedivme se, že vymýšlejí, a s nimi ve svých ambicích neuspokojení páni a dámy a poslanci z takových stran, jako je strana Pirátů.

A tak musím zase jen a jen prohlásit, že Rusům v tomto případě závidím.

Milan ŠPÁS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 93 hlasů.

Milan ŠPÁS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-01-21 23:59
Té nadřazenosti se říká taky svrchovanost. A tu jsme, navíc velmi
lacino, prodali. Nebo zaprodali, aby bylo demokraticky na výběr. velmi
hajek.jiri51
2020-01-21 23:56
Platit migranty podle německých, francouzských či švédských
normativů, žijí si lépe, než drtivá většina pracujících, o
důchodcích ani nemluvě. Tak tohle může napadnout jen totálního
debila, nebo někoho, komu EU leží opravdu v žalůdku.
slechta48
2020-01-21 09:21
Jak se mají "imigranti" v Německu : "Dvaatřicetiletý
Ahmad A. utekl dle svých slov v roce 2015 ze syrského Aleppa. Tam v tu
dobu probíhaly těžké boje mezi povstalci a syrskou armádou. Migrant
nakonec zakotvil ve městě Pinneberg, které leží v
Šlesvicku-Holštýnsku na severu Německa. Momentálně tam žije v
dvoupodlažním domku, který mu poskytla obec. Spolu s jeho dvěma
manželkami a šesti dětmi." :
"https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/dve-manzelky-sest-deti-dum-a-so
cialni-davky-danke-mama-merkel-pochvaluje-si-syran"
slechta48
2020-01-21 09:19
Voliči se nenechali zase opít rohlíčkem a prohlédli, proto se salekiv
tak vzteká.
salekiv
2020-01-21 08:59
Až voliči skutečně prohlédnou, soudruh Špás už nebude mít kam
psát.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.