Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) náhle zemřel. Bylo mu 72 let. Příčinou úmrtí byly zdravotní problémy.

Informovala o tom senátní tisková tajemnice Sue Nguyen. Podle informací ČTK postihla Kuberu dopoledne nevolnost v jeho senátorské kanceláři v Teplicích, zemřel po převozu do nemocnice.

Úmrtí jednoho z nejvýraznějšího občanských demokratů oznámil v poledne na Twitteru místopředseda ODS a předseda jejích senátorů Miloš Vystrčil. Kubera proslul svými leckdy kontroverzními výroky, v nichž si nebral servítky. Kritický byl zejména vůči fungování EU, dotacím, feministkám nebo ekologickým hnutím.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera. FOTO - wikipedia commons

»Vyjadřuji hlubokou soustrast manželce, rodině a přátelům zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Všichni na něj budeme s úctou vzpomínat. Jeho smysl pro humor byl neopakovatelný a také se nikdy nesnížil k lidské ani politické neférovosti. Čest jeho památce,« uvedl první místopředseda Sněmovny a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. »Dovolte mi vyjádřit upřímnou soustrast rodině a přátelům zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Byl to nekonvenční a přímý člověk, který si zaslouží naši úctu,« přidal se i předseda Poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.

Kubera byl senátorem a dlouholetým primátorem Teplic. V jejich čele stál od roku 1994 do roku 2018. Členem horní komory byl od roku 2000, od roku 2016 se podílel na jejím vedení nejprve jako místopředseda, od předloňského roku jako její předseda.

Zesnulého předsedu Senátu bude v čele horní komory nyní zastupovat její první místopředseda Jiří Růžička (za STAN). Postup při volbě Kuberova nástupce ve vedení Senátu by měl projednat dnes před polednem organizační výbor horní komory.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 8 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.