Ilustrační FOTO - Pixabay

Dvě položky na e-recept už v březnu?

Dvě položky na e-recept budou moci lékaři nejspíš znovu předepsat v průběhu března. Ministerstvo připravuje změnu vyhlášky, která to umožní.

Informovala o tom mluvčí resortu Gabriela Štěpanyová. Jen jednu položku na jeden elektronický recept mohou lékaři napsat od začátku letošního roku. Spolu s lékárníky to někteří kritizovali, protože je to zdržuje. »S ohledem na standardní proces novelizace právního předpisu a na potřebu úpravy nastavení centrálního úložiště elektronických receptů lze předpokládat, že dvě položky na e-recept by se mohly začít znovu předepisovat v průběhu března,« uvedla mluvčí.

Na vytištěný papír s předepsanými léky, takzvanou průvodku, mohou lékaři napsat receptů víc a v lékárně pak jsou načteny všechny najednou. Pokud ale pacient dostal recept formou kódu v SMS, měla každá položka vlastní dvanáctimístný kód tvořený písmeny a číslicemi. V lékárně pak vydání dvou léků zabralo dvakrát více času.

»Řešením by mohl být přístup lékárníka k dalším předepsaným e-receptům konkrétního pacienta po načtení prvního identifikátoru, o což Česká lékárnická komora dlouhodobě usiluje,« uvedl k tomu dříve prezident České lékárnické komory Aleš Krebs. Rozlišit jednotlivé textové zprávy je podle něj složité zejména ve starých mobilních telefonech.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 5 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.