Provincie Anhui (červeně) v Čínské lidové republice. FOTO - wikimedia commons

Ústecký kraj pomáhá

Ústecký kraj je připraven poskytnout materiální a případně i finanční pomoc partnerskému regionu, čínské provincii Anhui. Provincie je vzdálená asi 250 kilometrů od Wu-chanu, ohniska nového typu koronaviru.

Kraj nyní čeká na žádost od provincie, řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). »Máme informace, že by měla požádat naše partnerská provincie Anhui, takže čekáme, kdy od nich ta oficiální žádost přijde,« uvedl hejtman. Radní se podle něho dohodli poskytnout pomoc bezprostředně po obdržení žádosti. Hejtman také zmínil, že zatím není jasné, zda bude provincie požadovat pomoc finanční nebo materiální.

Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

V případě, že by provincie měla zájem o pomoc materiální, kraj by se snažil poskytnout kupříkladu ochranné roušky a další ochranné a zdravotní pomůcky, dodal Bubeníček.

Hejtman také uvedl, že Vejprty na Chomutovsku, kde při požáru domova pro lidi se zdravotním postižením zemřelo osm lidí, dostanou v nejbližších dnech milion korun od Ústeckého kraje. »Už jsme se nějak dopracovali k tomu, že peníze tam budou převedeny, předpokládám do konce týdne,« uvedl Bubeníček.

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika neobyvatelný, musejí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Pět milionů korun ze státního fondu pro mimořádné události, které žádal kraj, převedlo ministerstvo práce a sociálních věcí již začátkem týdne. Finanční pomoc vzešla také od zaměstnanců krajského úřadu, vybrali mezi sebou 70 000 korun. Pomoct obci se snaží také okolní města, kupříkladu Chomutov schválil finanční dar 100 000 korun.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 12 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.