Naše družstvo Fed Cupu ve skupině C

České tenistky budou při losování finálového turnaje Fed Cupu nasazené do skupiny C. V novém modelu vyvrcholení soutěže, které se uskuteční na antuce v hale v Budapešti 14. až 19. dubna, mají jistotu, že v tříčlenné skupině nenarazí na obhájkyně titulu z Francie, na Australanky ani na Američanky. Losování v Muzeu krásného umění v maďarské metropoli začne v úterý v 18.30.

Francouzky budou podle webu Mezinárodní tenisové federace ITF ve skupině A a loňské finalistky z Austrálie v béčku. Češky, které dostaly do finálového turnaje divokou kartu ITF, jsou v céčku coby druhý tým fedcupového žebříčku. V tom jsou Američanky třetí, proto obsadí z pozice nejvýše nasazených skupinu D.

K nim budou podle žebříčku postupně dolosovány zbylé celky. Na druhá místa se rozdělí Bělorusky, Němky, Španělky a Švýcarky a v poslední vlně skupiny zkompletují Belgičanky, Slovenky, Rusky a domácí Maďarky.

Ve finále mezinárodní federace ITF rozdělí 18 milionů dolarů, z toho dvanáct mezi hráčky a šest mezi národní tenisové asociace.

Fed Cup stejně jako od loňska mužský Davis Cup opouští formát vyřazovacích bojů na půdě jednoho z družstev. Soutěž žen ale na rozdíl od mužů už podobný systém zažila. Naposledy se hrály dvě skupiny v Madridu v roce 2001 a titul získaly Belgičanky. V Česku se turnaj konal v roce 1986 a ve slavném finále domácí výběr prohrál s Američankami v sestavě s Martinou Navrátilovou.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.