Historii přepisovat nedovolíme

Na krajské konferenci Středočeského kraje schválili delegáti KSČM stanovisko k přepisování historie. Přetiskujeme jej v plném znění:

Koncem měsíce srpna a počátkem září minulého roku 2019 si naše společnost připomněla řadu významných historických událostí mající vztah k naší zemi. Zcela jednoznačně jsme se však stali svědky toho, jak určité politické kruhy (ODS, TOP 09, STAN, KDU ČSL, Piráti) i řada tzv. »nezávislých« občanských aktivit usilovaly svými projevy a chováním o výrazné přepsání našich nejnovějších dějin. Zejména pohledem nejen na vznik samostatné Československé republiky, ale především také pohlížením na podstaty a příčiny rozpoutání druhé světové války. V předvečer této války ztratila potupným mnichovským diktátem za přispění Anglie, Francie a Itálie první Československá republika svou suverenitu a posléze byla zcela rozbita.

Fotografie z průběhu Mnichovských jednání – zleva: Neville Chamberlain za Velkou Británii, Édouard Daladier, zástupce Francie, Adolf Hitler za nacistické Německo a Benito Mussolini za fašistickou Itálii. FOTO - Wikimedia commons

Bylo a je tragické, že nebývale velký prostor těmto názorům dávají veřejné sdělovací prostředky. Neméně tragické je i usnesení Evropského parlamentu ze září 2019, které otvírá přímou cestu k sejmutí odpovědnosti za rozpoutání druhé světové války německým nacismem, ale současně obviňuje z rozpoutání této války socialistický Sovětský svaz. Zemi, která v důsledku německé agrese prošla nesmírným válečným utrpením a nesla největší podíl na konečné porážce nacistického Německa a jeho fašistických vazalů i na osvobození naší vlasti. Snaha změnit pohled na základní historické události a přemazat jejich skutečný význam se nese na vlně nenávistného antikomunismu. KSČM takovéto pseudohistorické pohledy jednoznačně odmítá a protestuje proti nim. Nesmí docházet k diskriminaci a posuzování lidí v rozporu s Listinou základních práv a svobod, jak dnes činí s oblibou Magistrát hlavního města Prahy.
Krajská konference Středočeské KSČM požaduje zachování pomníku maršála Koněva na náměstí Interbrigády v Praze 6 jako symbol vyjádření úcty všem, kteří položili své životy za osvobození hlavního města Prahy, a rovněž jako poděkování převážné části Československa. Odmítáme oslavování Ruské osvobozenecké armády - vlasovců jako zachránců Pražského povstání a osvoboditelů Prahy.
KSČM je přesvědčena, že kola takto roztočené nenávisti, překreslování pohledů na historické události, nijak nepřispívají ke klidu v naší vlasti. Plní cíl připravit naši společnost na další tlak požadavku Sudetoněmeckého landsmanšaftu, ještě více upevnit ekonomické a vojenské vazby na velké státy Evropské unie a USA. Proto odmítáme podbízení se Spojeným státům nabídkou vybudovat na našem území leteckou či jinou vojenskou základnu. Takovéto kroky nejsou v zájmu občanů České republiky a KSČM proti nim bude vždy tvrdě vystupovat.

Delegáti Středočeské krajské konference KSČM, 15. února 2020


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 67 hlasů.

Delegáti Středočeské krajské konference KSČM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


vacstan
2020-02-19 12:28
Na počátku druhé třicetiletky po protistátním listopadovém převratu
z roku 1989, se v naší slovanské zemičce stále nachází pozůstatky
extrémistické teroristické snahy nepřehlédnutelného počtu lidí,
pokračujících ve snahách předválečných kolaborantských
vlastizrádných aktivit, lidí, co si přejí patřit na západ (jak
sami stále vyřvávají), ale dodnes ještě nebyli schopni a ochotni
zasadit se o náhradu škod, způsobených fašistickým Německem
ČESKOSLOVENSKU z dob druhé světové války. I z tohoto důvodu,
TREST SMRTI se rozhodně neměl rušit. Protože právě ti největší
zločinci se tak s "výhodou" beztrestnosti, čím dál víc
budou snažit podkopat a překopat celou historii utvářenou životy
našich předchozích generací. Za KOLABORACI a VLASTIZRADU nelze
netrestat. Nebo se brzy dočkáme toho, že nás havloidní fašisté budou
nejen blokovat na sociálních sítích, obtěžovat svými
dehonestujícími a gaunerskými projevy, čím dál víc bujícím
digitálním terorem a v neposlední řadě barbarsky barvit památníky
významných hrdinů a podobně terorizovat občany naší země, ale
jako nepohodlné jejich "prozápadnímu režimu" začnou nás i
vraždit a zabíjet. Tady se ptám: NA CO JEŠTĚ ČEKAJÍ VŠICHNI TI
ŘVOUNI, PROČ UŽ NEJSOU PŘESÍDLENI MEZI MEXIKEM A KANADOU ??? A
především se ptám: NA CO JEŠTĚ ČEKÁME MY, VLASTENCI A PATRIOTI ???
NA DALŠÍ A DALŠÍ HŘMĚNÍ ??? JEN ABY ALE PAK UŽ OPRAVDU NEBYLO
POZDĚ !!!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.