Ilustrační FOTO - Haló noviny

Na Jesenicku hledali záchranáři dívenku, našli ji mrtvou

Tragický konec má rozsáhlé pátrání po šestileté dívce v regionu Zlatých Hor na Jesenicku, do kterého se zapojilo v noci  několik desítek profesionálních a dobrovolných hasičů, policisté a kynologové ze sousedních krajů. Dívka byla nalezena  ráno mrtvá, řekla ČTK mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová. Okolnosti její smrti se vyšetřují. Policie zatím neuvedla, zda šlo o násilný trestný čin, nebo nešťastnou náhodu.

"Policistům a hasičům pomáhalo veliké množství dobrovolníků z řad místních obyvatel. V ranních hodinách byla pátrací akce ukončena nálezem hledané dívky bez známek života. Zatím nemohu potvrdit ani vyvrátit žádnou z vyšetřovacích verzí, okolnosti smrti se vyšetřují," uvedla mluvčí policie. Dodala, že s ohledem na rodinu nebude policie poskytovat bližší informace.

Dívku podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka hledali také specialisté lezeckých skupin, komunikačních technologií i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. V pátracích skupinách několik hodin prohledávali terén. "Do záchranné pátrací akce se zapojila i velká skupina místních dobrovolníků, svou roli zde sehrála i výměna informací díky sociální síti," řekl ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V pohotovosti byla kvůli pátrání po dívce také potápěčská skupina z Olomouce i záchranáři z nedalekého Polska.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.