Ilustrační FOTO - Pixabay

Odboroví bossi z UAW si užívali luxus

Americká prokuratura obvinila bývalého prezidenta odborové organizace United Auto Workers (UAW) Garyho Jonese ze zpronevěry více než milionu dolarů (zhruba 23 mil. Kč), informovaly agentury AP a Reuters.

Jones byl obviněn v soudním dokumentu, který se obvykle používá v případě, že bylo dosaženo dohody o přiznání viny. Spolu s dalšími odboráři podle dokumentu vytvořil účty, ze kterých se oficiálně měly hradit legitimní náklady na pořádání konferencí, ale ve skutečnosti se peníze využívaly na placení soukromých vil, luxusního alkoholu a potravin či golfových potřeb.

Jonesovo obvinění je součástí několikaletého vyšetřování korupce v centrále UAW, která zastupuje zaměstnance automobilového průmyslu. Od roku 2017 již přiznalo vinu deset odborářů, píše agentura AP. Samotný Jones, který funkci prezidenta UAW opustil v listopadu, je terčem vyšetřování již řadu měsíců. V létě například vyšetřovatelé prohledali jeho dům na předměstí Detroitu.

Největší americká automobilka General Motors (GM) v listopadu obvinila konkurenta Fiat Chrysler Automobiles (FCA), že si při vyjednávání s UAW po řadu let prostřednictvím úplatků v hodnotě milionů dolarů zajišťoval výhody v oblasti mzdových a pracovních podmínek.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 4 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.