Ilustrační FOTO - Pixabay

ČD modernizují mytí vlakových souprav

Myčka vlakových souprav v Bohumíně na Karvinsku má za sebou kompletní rekonstrukci za téměř 18 milionů korun.

Informovala o tom mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Nová mycí linka, která nahradila původní 16 let starou technologii, zlepší kvalitu čištění vlakových skříní různých typů souprav od motorových vozů, přes jedno- a dvoupodlažní elektrické jednotky až po rychlovlaky Pendolino. Podle typu souprav může za 24 hodin umýt více než sto vozů.

»Linka umožňuje díky speciálnímu počítačovému programu jednak průjezdné mytí, kdy mycí portály stojí na místě a souprava vozů projíždí za pomoci dieselové lokomotivy přes mycí kartáče, nebo je souprava přistavena do haly a je umyta kompletně za pomoci nastaveného programu podle obrysu umývaného vozidla,« uvedl člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD Michal Kraus.

Ve 200 metrů dlouhé hale byly vyměněny pojezdové kolejnice, mycí rámy, čistírna odpadních vod, dávkování mycích prostředků a byla vybudována nová úpravna vody. »Právě na úsporu vody je kladen velký důraz. Aby se minimalizovala spotřeba vody v mycím zařízení, prochází voda čistírnou odpadních vod, kde je zbavena sedimentu, volného oleje a maziv a následně je vrácena zpět do mycího cyklu,« řekla Rahnochová. Až z 80 procent se tak při mytí využívá recyklovaná voda.

Ředitel Oblastního centra údržby Východ Zbyněk Rederer uvedl, že linka má deset různých mycích programů. »Součástí myčky je také vytápění nebo sušení souprav. Díky tomu je mytí možné i v zimním období, a to až do minus pěti stupňů Celsia,« dodal Rederer.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.