Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Lékárny začínají instalovat ochranná plexiskla, respirátory chybí

Lékárny v Česku začínají kvůli ochraně svých zaměstnanců instalovat ochranná plexiskla mezi čekající klienty a obsluhu. Důvodem je nedostatek respirátorů, které by ochránily jejich zaměstnance před šířící se nákazou novým koronavirem. Vyplývá to z vyjádření tuzemských lékárenských sítí pro ČTK.

Lídr trhu, síť lékáren Dr.Max, začala s instalací ochranných plexisklových bariér ráno, už minulý pátek nainstalovala první zkušební bariéru v lékárně v ulici Na Poříčí v Praze. "V souvislosti s nedostatkem ochranných respirátorů lékárny Dr.Max přistoupily jako první v ČR k plošnému uplatnění náhradního řešení. Sotva byl prototyp v pátek otestován, už přes víkend se rozjela jeho výroba a začne se instalovat v celé síti s instalací v rozsahu několika desítek denně," řekl ČTK mluvčí sítě Michal Petrov. Během dvou týdnů bude podle něj v lékárnách Dr.Max instalováno téměř 900 těchto bariér.

Nová opatření zavádí také lékárny Benu. "V našich lékárnách jsou nyní postupně instalována ochranná plexiskla, která budou oddělovat lékárníky a pacienty. Personál lékárny pravidelně dezinfikuje lékárnu v rámci třicetiminutových technických přestávek. Otevírací doby jednotlivých lékáren se mohou změnit v závislosti na situaci, Benu vždy spolupracuje s ostatními lékárnami v okolí tak, aby byla zabezpečena dostupnost lékárenské péče. V lékárnách je možné platit pouze platební kartou," sdělila firma ČTK.

Síť lékáren Pilulka vybavila všechny lékárny respirátory nejvyšší třídy FFP3, upozorňuje ale, že jejich počet je stále nedostačující. "Všichni lékárníci jsou vybaveni hygienickými pomůckami, začali jsme postupně stavět dočasná ochranná skla v lékárnách pro oddělení pacientů a lékárníků," uvedla mluvčí Pilulky Kateřina Schotliová.

Magistra lékárny oslovily svoje pacienty přes věrnostní program s výzvou, aby využili možnost rezervovat si léky on-line. "Dále jsme pacienty obeslali s informačním dopisem, jak se v lékárnách chovat zodpovědně, aby chránili zdraví své i lékárníků," řekla ČTK marketingová ředitelka sítě Zuzana Mocová. Opatření podle ní zahrnují například dvoumetrový odstup nebo vyhýbání se kontaktu s lékárníkem.

V Česku bylo ráno 383 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je o 39 víc než v pondělí večer. Stále platí, že se vyléčili tři lidé. Laboratoře už provedly dohromady 6302 testů. Kvůli nemoci platí v zemi nouzový stav, výrazné omezení volného pohybu lidí i většiny aktivit.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.