Ilustrační FOTO - Pixabay

BMW kvůli koronaviru na čtyři týdny zastaví výrobu v Evropě

Německá automobilka BMW kvůli koronaviru na více než čtyři týdny zastaví výrobu ve všech svých evropských závodech. Informoval o tom šéf podniku Oliver Zipse. BMW tak učinila podobný krok jako automobilový koncern Volkswagen, který své evropské závody, včetně těch českých, uzavírá na dva až tři týdny.

"Uzavíráme naše evropské automobilové závody a závod Rosslyn v Jihoafrické republice. Přerušení produkce je zatím plánováno do 19. dubna," řekl Zipse v Mnichově.

Rozhodnutí automobilky zdůvodnil očekávaným výrazným poklesem poptávky po autech na všech důležitých trzích. "Objem naší produkce přizpůsobujeme flexibilně poptávce," podotkl.

Zavřít své evropské provozy se chystají také například automobilky Daimler, Ford Motor, francouzská PSA a italsko-americký výrobce aut Fiat Chrysler Automobiles.

Jaguar Land Rover od pátku dočasně zastaví výrobu v Nitře

Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) kvůli pandemii způsobené novým koronavirem od pátku dočasně zastaví výrobu ve svém závodě v Nitře. S odvoláním na firmu o tom informovala agentura Reuters. Jaguar Land Rover spadá pod indickou skupinu Tata Motors.

Britský podnik ale uvedl, že některé aktivity v závodě neustanou, včetně těch, které mají podpořit uvedení vozu nové generace Land Rover Defender 4x4.

Továrna JLR u Nitry byla oficiálně otevřena v říjnu 2018. Od letoška měla být podle Reuters schopna ročně vyrábět 100.000 aut. Projektována je na 150.000 vozů ročně.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.