Ilustrační FOTO - Haló noviny

Pozastaven příjem běženců

Všechny programy států Evropské unie na příjem běženců jsou kvůli pandemii koronaviru pozastaveny. Přerušeno je rovněž přerozdělování migrantů organizované Unií, oznámila podle agentury DPA Evropská komise. Podobně své projekty zastavily Mezinárodní organizací pro migraci (IOM) a OSN.

Německo ještě před oznámením Evropské komise informovalo, že kvůli koronaviru až do odvolání nepřijímá žádné běžence prchající z vlasti z humanitárních důvodů.

Některé unijní státy si dobrovolně přebírají běžence z uprchlických táborů v pohraničních státech EU, ale také z přímo z postižených regionů, odkud migranti do Evropy proudí. Takovéto opatření má předejít pokusům o nebezpečné cesty do Evropy, na které se migranti na vlastní pěst vydávají.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi vyzval světové společenství, aby na úkor boje proti koronaviru neodsouvalo stranou pomoc uprchlíkům. »Války a pronásledování neskončily,« řekl.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.