O klimatu online

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová a další školou povinní demonstranti z hnutí Fridays for future (F4F; Pátky pro budoucnost) se koronaviru navzdory rozhodli nevzdat.

Preventivní opatření mnoha světových vlád jim ale nedovolí shromažďovat se v ulicích ani chodit do škol, budou se proto vzdělávat online pomocí vlastních seminářů, informovala s odvoláním na páteční prohlášení Thunbergové agentura Reuters.

Greta Thunbergová. FOTO - Wikimedia commons

Na virtuálních přednáškách se objeví odborníci a zajímaví lidé, kteří posluchačům přinesou informace o vývoji klimatické krize, uvedla aktivistka. »Je to dobrá příležitost zveřejnit informace, o kterých si myslíme, že by k nim lidé měli mít přístup,« vysvětlila Thunbergová.

Aktivistka podle ČTK ještě přede dvěma týdny v Belgii pořádala protest pro zhruba 4000 lidí, od té doby se však kvůli koronaviru protestní hnutí přesunulo na sociální sítě. Klimatičtí aktivisté na nich pod twitterovým hashtagem #ClimateStrikeOnline upozorňují, že ani kvůli pandemii nelze zapomínat na klimatickou krizi, které svět čelí.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 8 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.