Extremisté v AfD oslabí

Pravicově extremistické uskupení Křídlo (Der Flügel), které dosud působilo v rámci německé nejsilnější pravicové opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD), rozhodlo, že se rozpustí.

Uvedla to v sobotu veřejnoprávní televize ARD. Křídlo, které se dostalo do hledáčku německé kontrarozvědky, tak reagovalo na tlak vedení této pravicově populistické nacionální strany.

Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), jak se německá kontrarozvědka jmenuje, o rozhodnutí sledovat Křídlo informoval před 10 dny. Zdůvodnil ho tím, že neformální uskupení s odhadem 7000 stoupenci je pod vlivem svých hlavních představitelů - šéfů AfD ve spolkových zemích Durynsko a Braniborsko Björna Höckeho a Andrease Kalbitze – kteří jsou podle BfV pravicoví extremisté.

Krok kontrarozvědky, který umožňuje nasazení veškerých prostředků využívaných zpravodajskými službami, utvrdil v postoji ty politiky a odborníky, kteří varují před stoupající radikalizací AfD. Uvnitř strany zase podle ČTK vzbudil navzdory nesouhlasu hlavně obavy z toho, že povede ke ztrátě voličů.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 3 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.