Ilustrační FOTO - Pixabay

Zájem o investiční zlato výrazně stoupá

Enormní zájem o investice do zlata registruje od začátku pandemie nového koronaviru Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Zájem je o jakoukoli formu fyzického zlata, poptávka je po investičních cihlách či slitcích, ale také po mincích. Prodeje na e-shopu firmy byly v únoru bezmála dvakrát vyšší než loni v listopadu, kdy je tradičně prodej před Vánoci nejvyšší.

Informovala o tom mluvčí společnosti Lenka Klimentová. Česká mincovna vznikla v Jablonci nad Nisou v roce 1993 a je výhradním dodavatelem tuzemských oběžných mincí i pamětních mincí pro Českou národní banku. Firma se zhruba miliardovým obratem emituje také vlastní pamětní mince a medaile, repliky historických mincí, žetonů a zabývá se také distribucí investičních slitků.

Přes obrovský zájem na trhu zatím podle Klimentové stačí firma poptávku po investičním zlatě uspokojit. Aktuálně nejžádanějším produktem České mincovny jsou investiční mince Český lev. Zájem roste podle mluvčí také o Zlaté spoření, které umožňuje klientům mincovny ukládat peníze do cihel, slitků, a především zlatých mincí.

»Obavy z pandemie a inflace na korunových účtech jsou více než patrné. Stačí pohled na burzu s cennými papíry, pokles akcií, zavírání některých velkých podniků, odhady propadu HDP a budoucnost ekonomiky celosvětově vedou investory k bezpečnému uložení svých peněz. Zlato je a bylo vždy jistotou. Zlaté střížky, tedy naše polotovary, objednáváme dostatečně dopředu podle emisních nákladů. Proto jich máme dostatek,« řekla mluvčí. Výroba podle ní zatím pokračuje, i když za přísných hygienických opatření.

I když je cena zlata na světových trzích velmi nestabilní, aktuálně se podle Klimentové obchoduje za 1590 dolarů (40 870 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu), což je téměř o čtvrtinu víc než před rokem. »Zatím historicky nejvýše bylo zlato na hranici 1920 USD (49 244 Kč) v roce 2011. Aktuálně se spekuluje o tom, že by mohlo v souvislosti s pandemií dosáhnout hranice 2000 USD (51 296 Kč) za unci,« dodala.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.1, celkem 8 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-03-28 15:59
Jako vždy, když ekonomika směřuje do pr... Bude kilo sádla za kilo
zlata?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.