Ilustrační FOTO - Pixabay

EL ke koronaviru a summitu EU

K řešení krize Evropské unie (EU) v souvislostí s koronavirovou krizí Heinz Bierbaum, předseda Strany evropské levice (EL), prohlásil v sobotu následující:

Výsledky summitu EU o COVID-19 jsou více než nedostatečné. EU opět selhává jako kotva v bouřlivých dobách. Itálie a Španělsko, v současné době nejvíce postižené členské země EU, potřebují podporu a solidaritu ze strany EU. Tvorba investičního plánu Evropské centrální banky (ECB) k řešení sociálních a ekonomických dopadů krize a zrušení Evropského paktu stability (ESM) by mělo být brzy realizováno. Je třeba také zmínit, že německá vláda opět hraje klíčovou roli v ochraně evropského solidárního přístupu v době krize.

EU by navíc měla zaručit, že soukromé farmaceutické korporace nebudou zvyšovat ceny u tolik potřebných léků. Lékařské nástroje a technologie financované EU proti COVID-19 musí být k dispozici, dostupné a cenově přijatelné pro pacienty v Evropě a na celém světě.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 5 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.