Ilustrační FOTO - Pixabay

Do práce na kole jinak

Kampaň Do práce na kole, v níž každý rok v květnu soutěží týmy v počtu najetých kilometrů na cestě do práce a zpátky, se letos uskuteční v tradičním termínu. Kvůli opatřením souvisejícím s šířením koronaviru ale pozmění pravidla.

»V současné situaci jsme připravili změny pravidel, která budou vstřícná i k těm, kdo budou ještě v průběhu května v nějakém odlišném režimu - home office, ošetřování dětí nebo omezené dojíždění do práce,« uvedla koordinátorka brněnské kampaně Hana Rárová.

Pořadatelé tak sníží požadovaný limit 1,5 kilometru pro jednu cestu, umožní zapisovat i zdravotní procházky do parku nebo do přírody či cesty na nákup. Zájemci o účast navíc teď zaplatí nižší startovné.

»Víme, že spousta lidí nyní má zájem se zúčastnit, ale váhá s platbou až do chvíle, kdy budou jasnější opatření vlády a situace obecně. Chceme vyjít těmto lidem vstříc, a proto zlevňujeme startovné ve druhé vlně až do poloviny dubna z původně avizovaných 360 na 290 korun,« dodala Rárová.

V Brně se kampaně loni účastnilo 3350 lidí ze 400 firem. Po zahájení letošních registrací na začátku března se za dva týdny přihlásila polovina všech loňských firem a téměř 1000 účastníků. Pořadatelé doufají, že úprava podmínek k účasti přesvědčí i další.

V Brně výzvu koordinuje Nadace Partnerství s podporou Magistrátu města Brna a firmy Thermofisher Scientific. Na celostátní úrovni kampaň organizuje spolek AutoMat.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 4 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.