Ilustrační FOTO - Pixabay

Medvědí hra na Zélandu

Někteří šplhají na stromy, jiní visí hlavou dolů nebo pečou. Na Novém Zélandě se v oknech, ale i na dalších místech začínají objevovat plyšoví medvědi. Lidé tak chtějí zlepšit v době koronavirové krize náladu dětem, které se můžou bavit jejich hledáním ve svém okolí, píše AP.

Novozélanďané se inspirovali dětskou knihou We're Going on a Bear Hunt (Jdeme na lov medvědů) od spisovatele Michaela Rosena a ilustrátorky Helen Oxenburyové, v níž se rodina vydává na lov medvěda. Na Novém Zélandě minulý týden začalo měsíční omezení pohybu, lidé ale stále mohou chodit ven na zdravotní procházky, pokud mezi sebou udržují bezpečnou vzdálenost. Hledání medvědů tedy ničemu nevadí. Na Facebooku nyní existuje stránka s názvem We're Not Scared - NZ Bear Hunt (My se nebojíme - novozélandský lov medvědů), na které tisíce lidí sdílejí lokaci medvědů na mapě. Věta My se nebojíme je známá citace ze zmiňované knihy. Někteří se dokonce do hry natolik pohroužili, že svého medvěda v okně každý den ukazují při jiných aktivitách, a utvářejí mu tak vlastně osobnost. Na to, že se do hry zapojí, udělala narážku i novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, jež řekla, že »lidé by mohli u ní v okně také zahlédnout medvěda«. Ironií je, že 73letý autor knihy, která byla pro celou hru inspirací, je hospitalizován a má příznaky onemocnění COVID-19. Jeho stav se ale zlepšuje.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.