Ilustrační FOTO - Pixabay

Rekombinantní Interferon Alfa 2b pro Kubu i pro svět

Národní centrum biopreparátů (BIOCEN) v kubánské provincii Mayabeque uvádí do provozu novou linku na rozšíření objemu výroby vysoce kvalitního rekombinantního Interferonu Alfa 2b, farmaka, které se již nějakou dobu prosazuje jako jeden z nejúčinnějších léků v celosvětovém boji proti novému koronaviru.

Z provozů BIOCENu, vyrábějících parenterální produkty (injekční léčiva), vychází rekombinantní Interferon  Alfa 2b ve dvou formách, tekuté a lyofilizované (práškové, která se před injekčním podáním rekonstituuje).

Produkt je uváděný v protokolech mnoha zemí jako jednička při léčbě onemocnění virem SARS Cov-2 v době, kdy svět nemá vakcínu. Současná produkce BIOCENu dosahuje 50 000 ampulí produktu v tekuté formě denně a 40 000 lyofilizovaného produktu týdně.

V dubnu bude uvedena do provozu nová plnící linka s kapacitou 100 tisíc ampulí tekuté formy farmaka denně. Podle vyjádření společnosti projevilo o produkt zájem 45 zemí a výrobce uvádí, že je schopen plně pokrýt domácí spotřebu i poptávku ze zahraničí v době pandemie.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 11 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.