Ilustrační FOTO - Pixabay

FAČR bude jednat o osudu poháru a nižších soutěží

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR bude dopoledne jednat o dalším osudu nižších soutěží a domácího poháru MOL Cupu, které řídí. Kvůli pandemii nového typu koronaviru hrozí, že se soutěže od třetí ligy níže včetně mládežnických nebudou moci dohrát a vedení FAČR je bude muset ukončit. Fotbal se v Česku zastavil 12. března s vyhlášením nouzového stavu.

Pokud by vedení asociace sezonu ukončilo, muselo by rozhodnout, zda ponechá stávající tabulky, nebo celý ročník anuluje. V takovém případě by zřejmě nikdo nepostupoval ani nesestupoval.

FAČR vedle nižších a mládežnických soutěží řídí také domácí pohár. MOL Cup je už v semifinále, a proto by asociace mohla rozhodnout o tom, že se jej pokusí dohrát.

První a druhou ligu organizuje Ligová fotbalová asociace, která se bude řídit pokynem Evropské fotbalové unie a profesionální soutěže se pokusí dohrát.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.