Ilustrační FOTO - Pixabay

Cestující se opět odbaví u řidiče

Od pondělí 20. dubna se budou moct cestující v »zelených« autobusech odbavit u řidiče podle platného ceníku Dopravy Ústeckého kraje. Nástup předními dveřmi je tedy povolen.

Povinnost nosit roušky či jakoukoliv vhodnou ochranu přes nos i ústa zůstává nadále. Omezení školních spojů, noční dopravy a turistické dopravy včetně cyklobusů stále platí. Do odvolání také platí nepoužívání tlačítka pro výstup (»STOP«), cestující musí včas dát najevo svůj záměr, že chce vystoupit.

»Po dobu trvání mimořádných opatření v dopravě jsme postupně dovybavili dopravce osobními ochrannými pomůckami a dopravci zavedli pravidelné dezinfikování dotykových ploch ve vozech. I díky tomu jsme se po předchozím jednání s našimi dopravci rozhodli k postupnému návratu do normálu v rámci cestování veřejnou dopravou,« řekl k rozhodnutí náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek (KSČM). Zabránění přístupu a sezení na přední řadě sedadel u řidiče je plně v kompetenci jednotlivých dopravců.

Náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek (KSČM).

Ústecký kraj zatím z prostředků státu či vlastních rozdělil mezi dopravce 160 tisíc ústenek, 3768 respirátorů, 48 tisíc rukavic a 36 tisíc litrů dezinfekce na ruce. Aktuálně probíhá rozdělení dalších 47 tisíc ústenek, přes 20 tisíc rukavic a 1780 ochranných brýlí.

Vzhledem ke snížení počtu cestujících veřejnou dopravou a nemožnosti odbavování u řidiče je v rámci Dopravy Ústeckého kraje odhadován pokles tržeb za březen zhruba o 23 milionů korun. Veřejná doprava se postupně vrací do normálu i na železnici. Ve vlacích už jsou cestující odbavováni od úterý 14. dubna.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.