Ilustrační FOTO - Pixabay

Anglické kluby chtějí dohrát sezonu

Anglické fotbalové kluby zůstávají jednotné v touze dohrát aktuální sezonu Premier League, která byla 13. března přerušena kvůli pandemii koronaviru. Britskými médii diskutovaným nejzazším termínem pro opětovné rozběhnutí soutěže (30. červen) se jednání vůbec nezabývalo.

Zástupci všech 20 klubů anglické ligy během videokonference probírali různé scénáře pro možné dohrání ročníku. "Naším cílem zůstává dokončit sezonu 2019/20, ale v této fázi jsou všechna data pouze orientační. Záleží na vývoji situace s nemocí covid-19," citovala britská média postoj Premier League.

Vedení soutěže zdůraznilo, že hrát se začne až ve chvíli, kdy to podle vlády bude bezpečné. Ve Velké Británii na covid-19 zemřelo přes 12 tisíc lidí. Fotbal na ostrovech je zatím oficiálně pozastaven do 30. dubna.

Do konce sezony anglické ligy zbývá odehrát 92 zápasů. Tabulku po neúplných 29 kolech vede Liverpool s náskokem 25 bodů před druhým Manchesterem City, který má jedno utkání k dobru. "Reds" potřebují šest bodů k jistotě prvního mistrovského titulu po 30 letech.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.